Orbán Anita Döntése: 37 Magyar Nagykövet Visszahívása
Orbán Anita, a külügyminiszter, pénteken bejelentette, hogy 37 nagykövetet rendel haza, így megkezdődik a külképviselet-vezetői kar megújítása. A hírt a közösségi médiában osztotta meg, hangsúlyozva, hogy a változások célja Magyarország érdekeinek képviselete az új külpolitikai prioritások fényében.
A Külügyminisztérium célja egy professzionális és szakmailag magas színvonalon működő diplomáciai kar létrehozása, erről Orbán Anita nyilatkozott. A minisztériumon belül új helyettes államtitkárság alakult meg a humánstratégia és képzés irányítására, ami szintén a külképviseletek megerősítését szolgálja.
Orbán a bejelentés során nem részletezte, kiket érintenek a visszahívások, név- és állomáshelymeghatározások nélkül. Korábban, májusban már hazarendelte Íjgyártó Istvánt, Magyarország varsói nagykövetét, míg júniusban Boros Miklós bulgáriai nagykövet pályafutása is véget ért, amivel több diplomáciai állás is megüresedett.
A legnagyobb figyelmet a varsói nagyköveti poszt körüli események keltették, hiszen ez a pozíció stratégiai jelentőséggel bír a jelenlegi politikai helyzetben. Az új kormányzati irányvonal érdekében a külügyminiszter célja, hogy olyan nagykövetek képviseljék az országot, akik képesek hitelesen és hatékonyan reagálni a nemzetközi kihívásokra.

