Kezdőlap Politika Megállították a Fradi szurkolóit az osztrák határon.

Megállították a Fradi szurkolóit az osztrák határon.

által K Imre

Fradi szurkolók megállítása a határon

Felfegyverzett rendőrök akciója állította meg a Ferencvárosi szurkolók vonatát az osztrák határon. A szurkolók a Salzburg ellen megrendezésre kerülő Európa Liga mérkőzésére indultak már reggel nyolckor, de a Hegyeshalomnál történtekkel szembesültek. Az intézkedés okát nem tárták fel a rendőrök, és a hírek szerint 13:40-kor a vonat még mindig a határon vesztegelt.

Politikai reakció Szijjártótól

Szijjártó Péter külügyminiszter azonnali lépéseket tett az ügyben. Facebook-oldalán tájékoztatott arról, hogy a bécsi nagykövetség és a konzulok segítségével a két rendőrség között megegyezés született. Ennek értelmében a vonat hamarosan továbbindulhat magyar rendőr kíséretével. Szijjártó még az osztrák külügyminiszterrel is felvette a kapcsolatot, aki felajánlotta segítségét az ügyben.

Forrás: 444.hu/2025/10/23/megallitottak-a-fradi-szurkolokat-az-osztrak-hataron

Ezt is kedvelheted