Kezdőlap Helyi hírek „Azt hittem, megőrülök, mikor láttam, hogy az egyik helyi vezető havi fizetése több mint 7,8 millió forint volt.”

„Azt hittem, megőrülök, mikor láttam, hogy az egyik helyi vezető havi fizetése több mint 7,8 millió forint volt.”

által K Imre

Változások Hajdúböszörményben

A hajdúböszörményi közparkok gondozásának költségei a fideszes vezetés alatt megdöbbentő módon emelkedtek, hiszen míg korábban 160 millió forintot költöttek erre, addig idén a feladat ellátásához már csupán 30 millió forintra volt szükség. A város művelődési házának tetőjavítása is példázza a pazarlás mértékét, mivel egy vállalkozó végül 6 millió forintért vállalta el a munkát, miközben az előző szerződés kerete 41 millió forint volt.

Meglepetések a költségvetésben

Az előző szabályzatokat felülvizsgálva és a feladatokat pontosítva, a város új vezetősége jelentős összegeket tudott megtakarítani. A polgármester, Göröghné Bocskai Éva, elmondta, hogy a vezetésváltás óta több száz millió forintot spóroltak meg.

Extravagáns juttatások a városban

A polgármester figyelmeztetett, hogy az egyik helyi vezető havi 7,8 millió forintot keresett, összességében közel 80 millió forintot elköltött a város pénzéből. Ezt a bért a helyi városüzemeltető cégnél és más önkormányzati tulajdonú vállalatnál fizették ki.

Bírságok és felelősség

Az új vezetés alatt rengeteg bírságot kell kifizetni a korábbi közbeszerzési szabálytalanságok miatt, amelyek összértéke már meghaladta a háromszáz millió forintot. A polgármester arra figyelmeztetett, hogy ha a kormány nem teljesíti a város által benyújtott kérelmet a büntetések mérséklésére, akkor a bírságok összege akár 800 millió forintra is rúghat.

Politikai támadások

Göröghné Bocskai Éva szerint a politikai ellenfelei karaktergyilkosságot indítottak ellene, ami nemcsak őt, hanem a családját is bántotta. A fideszes politikai elit a város lakóival szemben elkövetett károkról beszél, miközben a polgármester hangsúlyozza, hogy a város átláthatóságát és felelős gazdálkodását képviseli.

A jövő irányai

Hajdúböszörmény új vezetése bátor lépésekkel és átláthatósággal próbálja meg újraépíteni a város hitelességét, remélve, hogy a lakosok bizalma ismét helyreáll. A közbeszerzési gyakorlatok reformja és a korábbi szabálytalanságok feltárása kedvező jelei a jövőbeli felelős gazdálkodásnak.

444.hu

Forrás: 444.hu/2025/10/20/azt-hittem-megorulok-amikor-meglattam-hogy-az-egyik-helyi-vezeto-fizetese-tobb-mint-78-millio-forint-volt-havonta

Ezt is kedvelheted