Elgázolt egy ember az M4-es metró
Vasárnap délelőtt, nem sokkal 11 óra előtt tragikus baleset történt Budapesten, a Rákóczi téri metróállomáson. Az M4-es metró alatt egy ember elgázolásáról érkezett a hír, amit a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviseletében Kisdi Máté szóvivő erősített meg.
A műszaki mentés lebonyolítása
A fővárosi hivatásos tűzoltók nem haboztak, gyorsan megkezdték a baleset helyszínének kezelését. A katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása alatt sikerült kiemelniük az elgázolt embert a sínek közül, majd azonnal átadták őt a mentőknek.
A forgalom leállítása
Az incidens következtében a metró forgalma leállt, ami súlyos következményekkel járt a főváros közlekedésében. A BKK Info tájékoztatása szerint az M4-es metró Szent Gellért tér és Keleti pályaudvar közötti szakaszán ekkor nem közlekedett a vonatforgalom.
Figyelemfelkeltés a közlekedés biztonságára
Ez a baleset újra rávilágít a közlekedés biztonságának fontosságára. A metró, mint a főváros egyik legfőbb közlekedési eszköze, rengeteg ember napi életének részét képezi, így a hasonló esetek elkerülése elengedhetetlen.
Forrás: 444.hu/2025/10/05/gazolt-a-metro-a-rakoczi-teren

