Kezdőlap Politika Akik Orbánnak is beszólnak, ha nem jön a pénz – a NER legnagyobb focibotránya.

Akik Orbánnak is beszólnak, ha nem jön a pénz – a NER legnagyobb focibotránya.

által K Imre

A NER legnagyobb fociviharának háttere

A magyar labdarúgás színfala mögött mélyen gyökerező konfliktusok bontakoztak ki, ami nem csupán a sport köreiben, hanem a politikai arénában is komoly hullámokat vert. A 2025/26-os bajnokság rajtjára időzítve, a NER (Nemzeti Együttműködés Rendszere) elmúlt 15 éve során felhalmozódott feszültségek annyira kerültek a felszínre, hogy már a sport szakszavak nyelvén is komoly viták robbantak ki. A klubok, edzők, elnökök és szurkolók, mind-mind aktív résztvevői e verbális összecsapásnak.

A magyar foci jövője a tét

Az abszolút zűrzavar okozója nem más, mint a fiatal magyar tehetségek szerepeltetése körüli aggályok. Megdöbbentően paradox, hogy éppen azok, akik elvileg a legnagyobb mértékben kötődnek a nemzeti érzéshez, most követelik az új szabály eltörlését, amely elősegítené a hazai fiatalok felbukkanását a felnőtt labdarúgásban.

Kubatov Gábor és a Ferencváros ügyvédjei

Kubatov Gábor, aki nem csupán a Ferencvárosi TC elnöke, de a Fidesz pártigazgató szerepében is elismert figura, hirtelen egy másik párhuzamos valóságban találta magát. A szurkolók petíciójukkal aláásta az Orbán Viktor mintájára kialakított stratégiát, amely a magyar tehetségek fokozott szerepvállalására épülne.

Zűrzavar a játékszabályok terén

Az MLSZ legújabb rendelkezései, amelyek komoly anyagi támogatást ígérnek a fiatal magyar játékosokkal rostált csapatok számára, kulcsszerepet játszottak ebben a vitában. A követelmény, hogy minden bajnoki mérkőzésen öt magyar játékos lépjen pályára, köztük egy fiatal, nem csupán lehetőség, hanem újabb vita forrásává vált. Azok, akik nem nyúlnak a fölösleges kockázatokhoz, nyugodtan játszhatnak, de nem kapnak pluszpénzt.

Orbán Viktor szerepe a magyar foci alakulásában

Felmerül a kérdés: vajon valóban Orbán Viktor volt az, aki kitalálta ezt a váratlan helyzetet? A politikai szálak és a sport szegmensek közötti határvonal teljesen elmosódott, és úgy tűnik, hogy a miniszterelnök maga sem állhatott távol a focival kapcsolatos döntések sorától.

A jövő bredában

A helyzet, ami most kiéleződött, rengeteg kérdést vet fel a magyar labdarúgás jövőjével kapcsolatban. A politikai és sportági érdekek ütközése újfajta feszültséget teremt, míg a klubok, a szurkolók és a sportvezetők mind-mind várják a választ a felmerült dilemmákra.

Érdemes figyelni, mit hoz a jövő, a magyar foci arénájában már nem a sport, hanem a politika is egyre inkább dominálni látszik. A szurkolók és a játékosok érdekei egyaránt veszélybe kerülhetnek, ha ez a helyzet nem talál megoldásra.

Forrás: 444.hu/2025/07/30/akik-az-oket-megteremto-orbannak-is-beszolnak-ha-nem-jon-az-ingyen-kapott-kozpenz-elmagyarazzuk-a-ner-leghangosabb-focibotranyat

Ezt is kedvelheted