Azahriah békepaktuma és a fideszes plakátok kritikája
Azahriah, a népszerű zenész, nemrégiben Instagramon fejezte ki szándékát, hogy békét kíván kötni a Fidesz táborával, miközben erőteljes kritikát fogalmazott meg a kormánypárt kommunikációs taktikájáról. A zenész kijelentése, miszerint „hol tudom ezt a békepaktumot benyújtani?”, felveti a kérdést, hogy van-e helye egy ilyen kezdeményezésnek egy politikailag megosztott országban.
Plakátok és politika
A közösségi médiában megosztott üzenetben Azahriah a Fidesz által használt tojásos plakátokat „aljadékoknak” nevezte. Ez a megfogalmazás hatalmas vihart keltett, különösen, mivel a zenész már korábban is éles szavakkal illette a kormánypárt szavazóit. Ezzel a lépésével újabb adalékot szolgáltatott a politikai diskurzushoz, amelyben a népszerűség és a kritikusság határvonalán egyensúlyoz.
Kritikák és bocsánatkérés
A zenész júliusban eddig nem tapasztalt nyíltsággal beszélt a Fidesz szavazóiról, kijelentve, hogy szerinte az évek során a „legvisszamaradottabb véglények” maradtak meg a táborban. E kijelentés azonban nem maradt visszhang nélkül, hiszen Orbán Viktor és más kormánypárti hangok azonnal reagáltak. Azahriah ezt követően elnézést is kért, hangsúlyozva, hogy nem akarta megbántani azokat, akik csupán hittek a kormány narratívájában, és nem szándékoztak asszisztálni az ország leépítéséhez.
A politikai diskurzus elősegítése
A békepaktum és a politikai párbeszéd a zenész szavaiban egyfajta provokáció, amely felszínre hozza a társadalmi feszültségeket. Azahriah nyilatkozatai arra ösztönözhetik a közönséget, hogy mélyebben elgondolkodjanak a politikai helyzetről, és a kommunikációs stílusokról, amelyek a közélet alapvető részei. Ezáltal a zenész nemcsak kritikus véleményeivel, hanem a béke iránti törekvésével is hozzájárulhat a politikai diskurzusok gazdagításához.
Forrás: 444.hu/2025/08/02/azahriah-beket-kotne-a-fideszesekelle-de-a-tojasos-plakatokat-aljadekoknak-tartja

