Orbán Viktor választási beszéde
Jó estét kívánok mindenkinek, kedves barátaim. A választási eredmények, bár még nem véglegesen összesítve, már most is érthetőek és világosak számunkra.
A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták, így a győztes pártnak gratuláltam a sikeréhez. Nagyon hálás vagyok nektek, a támogatásotoknak és a rengeteg munkának, amelyet a kampány során végeztetek. Soha ennyien és soha ennyit nem dolgoztunk egyetlen választási kampányban sem. Ennek is megvan a látszata, hiszen 2,5 millió szavazót sikerült összegyűjteni, akik ma is bíztak bennünk.
Partnereim, kiemelten szeretném megköszönni a határon túlról érkezett kivételes támogatást. Üzenjük a határon túli magyar közösségeknek, hogy a jövőben is számíthatnak ránk. Az aktuális választási eredményeknek, azok jelentőségének és mélyebb értelmének megértéséhez időre van szükség, de amit most kijelenthetünk, az az, hogy ellenzékből is elkötelezettek maradunk a hazánk és a magyar nemzet szolgálata iránt.
Barátaim, a feladatunk világos. Nem kell a kormányzás terhét magunkra venni, így most a közösségeink megerősítésére kell összpontosítanunk. Az a 2,5 millió ember, aki bennünket támogatott, jogosan várhatja el tőlünk, hogy soha nem hagyjuk őket cserben.
Bár évek óta együtt éljük meg a nehéz és boldog időszakokat, tudnunk kell, hogy mi nem adjuk fel. Soha, soha, soha nem adjuk fel. Ezek a napok a sebek gyógyításáról fognak szólni, de ezután újra nekilátunk a munkának, amelyben minden egyes szavazónkra számítok.
Tisztelt hölgyeim és uraim, kívánok mindannyiuknak sok erőt, jó egészséget és szebb estéket, mint a mai. A Jóisten mindannyiunk fölött, Magyarország mindenek előtt! Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
Köszönök mindent. Köszönök mindent. Jó éjszakát mindenkinek.

