Három halálos áldozat egy moszkvai autórobbantásban
Orosz hatóságok tájékoztatása szerint egy robbanás következtében két közlekedési rendőr és egy másik személy vesztette életét Moszkvában. A nyomozóhatóság közleménye szerint a tragédia akkor következett be, amikor a rendőrök a főváros déli részén, egy gyanús személyhez közeledtek, és eközben aktiválódott egy robbanószerkezet a rendőrautójuk közelében.
A hatóságok jelenleg a helyszínt vizsgálják, és a térfigyelő kamerák felvételeit is elemzik. A rendőrség által lezárt területen nagyszámú rendőr látható, ami arra utal, hogy nagyfokú biztonsági intézkedéseket rendeltek el a robbantás körüli nyomozás érdekében. A helyszínen lévő szemtanúk elmondása szerint a robbantás helyi idő szerint hajnali 1 óra 30 perc körül történt.
Nem sokkal korábban, szintén Moszkva déli részén, Fanil Sarvarov altábornagy, egy kiemelkedő orosz tábornok életét vesztette, amikor egy bomba robbant fel az autójának alatt. Ezt a merényletet ukrán hírszerző szolgálatok által elkövetett támadásként azonosították. Sarvarov autója hétfőn reggel 7 órakor robbant fel, és a támadásért orosz tisztviselők, valamint háborúpárti szószólók gyors megtorlást követeltek.
Ez a robbantás az elmúlt év harmadik ilyen esete, amelyben egy magas rangú orosz tiszt életét vesztette, akit az ukrajnai invázióval hoztak összefüggésbe, és a helyzet aggasztó jelenséget mutat az orosz belbiztonság javításának szükségességére.
Forrás: 444.hu/2025/12/24/harman-haltak-meg-egy-moszkvai-autorobbantasban

