Orbán Viktor Meglepődése a Pride Ügyében
Orbán Viktor miniszterelnök a legutóbbi péntek reggeli rádiós műsorában meglepetését fejezte ki, mondván, hogy azt hitte, a Pride ügyét már lezárták. Kijelentette, hogy a Nyugat-Európában tapasztalható Pride események mindennaposak, ahol az iskolákban érzékenyítik a fiatalokat. Részletezte, hogy ha egy nyugat-európai tankönyvet fellapozna, szörnyűnek tartaná azt, amit a gyerekeknek tanítanak a nemi identitásról.
Magyarország Elhatárolódása
Orbán hangsúlyozta, hogy Magyarország sikeresen megvédte magát a nyugati trendekkel szemben, hivatkozva a 2022-es népszavazásra, ahol a résztvevők többsége elutasította a Pride-tagadással kapcsolatos javaslatokat. A statisztikák szerint három és fél millió ember szavazott nemmel, míg csupán 190 ezer támogatta az ügyet. Ezt a különbséget Orbán örömmel nyugtázta, jelezve, hogy szeretné, ha a jövőben is így maradna.
A Résztvevők Jogai
A miniszterelnök elmondta, hogy nem kíván vitába bonyolódni a Pride-felvonuláson résztvevőkkel, hiszen ők is magyar állampolgárok, akiknek joguk van kifejezni véleményüket. Ez a nyilatkozat ellentmondásos helyzeteket vet fel, különösen, mert Orbán a kormány politikai távolságtartását hangsúlyozta a jogi kérdésekben. Arra is utalt, hogy a hatóságok feladata, hogy kezeljék a rendezvények jogi aspektusait.
Párhuzamos Témák a Műsorban
A pénteki interjú során a miniszterelnök említést tett más aktuális politikai témákról is, például a Tisza pártról, Azahriah-ról, az ukrán EU-csatlakozásról, valamint az aszály és új hitelkonstrukció kérdéseiről. E szavak mögött azonban a mélyebb politikai feszültségek és a közönség véleményének megosztottsága húzódik meg, melyek folyamatosan formálják a hazai politikai tájat.
Forrás: 444.hu
Forrás: 444.hu/2025/07/04/orban-en-is-azt-hittem-hogy-a-pride-ugy-le-van-zarva

