Kezdőlap Politika A Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött ki az Erzsébet hídra, miután egy férfi a Dunába hajigálta onnan a szivárvány zászlókat.

A Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött ki az Erzsébet hídra, miután egy férfi a Dunába hajigálta onnan a szivárvány zászlókat.

által K Imre

Magyar Zászlók Tűzése Az Erzsébet Hídra

A Mi Hazánk Ifjai magyar zászlókat tűztek ki az Erzsébet híd minden zászlótartójába, jelentette be Novák Előd, a Mi Hazánk parlamenti képviselője a Facebook-oldalán. Az akcióról videót is közzétettek a párt YouTube-csatornáján, amely bemutatja a zászlók kihelyezését.

A Szivárványos Zászlók Eltávolítása

Az Erzsébet hídi zászlók körüli feszültség már napok óta tart a szélsőjobboldali csoportok és a fővárosi önkormányzat között. Vasárnap egy férfi leszerelte a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat, és azokat a Dunába dobálta. Ezek a zászlók a közelgő Budapest Pride felvonulás előkészületei miatt voltak kint.

Feljelentés és Kivizsgálás

A fővárosi önkormányzat azonnal feljelentést tett az esemény miatt, és ígéretet tettek arra, hogy hamarosan pótolják a leszedett zászlókat. Két nappal később a rendőrség otthonában elfogta az elkövetőt, aki beismerte a tetten végrehajtott cselekményét. A kihallgatása után elengedték, de rongálás miatt eljárás indult ellene.

Politikai Reakciók

Novák Előd a tettért járó bírság kifizetését vállalta, miközben a KDNP-s Juhász Hajnalka a parlamentben bírálta a szivárványos zászlók kihelyezését. Állítása szerint ezek a zászlók nemcsak társadalmi feszültséget okoznak, hanem a magyar zászlónak kellene a helyszínen lennie.

Miniszterelnöki Válasz

Magyar Péter miniszterelnök Juhász Hajnalka megnyilatkozására reagálva megjegyezte, hogy a képviselőknek tiszteletben kell tartaniuk a magyar emberek személyes terét. Ezen kívül Ferenc pápa egyik idézetét is megosztotta, miszerint: „Ha egy meleg Istent keresi, ki vagyok én, hogy megítéljem őt?”

Ezt is kedvelheted